2o Γυμνάσιο Αμαρουσίου

Βορέειος Βιβλιοθήκη -Πρόγραμμα Ιανουαρίου -Φεβρουαρίου

Καλημέρα σας ,

Σας γνωστοποιούμε ότι στο πλαίσιο ανάπτυξης της εφηβικής  φιλαναγνωσίας, η Βορέειος Βιβλιοθήκη διοργανώνει, για τους μήνες Ιανουάριο και Φεβρουάριο , διαδικτυακό εργαστήριο καλών πρακτικών κινηματογράφησης

Σάββατο 22/01/2022   ''Teen-camera΄΄ εργαστήριο καλών πρακτικών κινηματογράφησης και ώρα 11.00

Σάββατο 29/01/2022 ''Teen-camera΄΄ εργαστήριο καλών πρακτικών κινηματογράφησης και ώρα 11.00

Σάββατο 12/02/2022   ''Teen-camera΄΄ εργαστήριο καλών πρακτικών κινηματογράφησης και ώρα 11.00​

Μέσα στα 3 διαδικτυακά εργαστήρια, θα δοθούν καλές πρακτικές κινηματογράφησης και storytelling δίνοντας τα εργαλεία στoυς εφήβους να δημιουργήσουν τα πρώτα τους βίντεο. Μια διασκεδαστική και δημιουργική δραστηριότητα, η οποία μέσα από την χρήση της τεχνολογίας, θα κινητοποιήσει τα παιδιά να εκφραστούν και να δουν με μια φρέσκια ματιά τον κόσμο γύρω τους.

Για εφήβους 13-15 ετών

Παρακαλούμε όπως ενημερώσετε τους μαθητές σας και τον Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων του Γυμνασίου σας. Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι να δηλώσουν εγκαίρως τη συμμετοχή τους  στο τηλέφωνο 210 6147181, δεδομένου του περιορισμένου αριθμού θέσεων.

Θα είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση.

Εκ της Βορέειου Βιβλιοθήκης του Δήμου Αμαρουσίου​

Νέα από το σχολικό δίκτυο